Krabice na poklady malých princezen

Obrázek Krabice na poklady malých princezen

Vyrábíme krabičku na holčičí poklady.

Dnešním dnem začínáme nový seriál článků, který se jmenuje Tvoření s Barborkou. Seriál je určen především rodičům, kteří chtějí aktivně rozvíjet kreativitu svých dětí. Obsahem seriálu budou nejrůznější nápady a náměty, které by rády posloužily jako inspirace všem, kteří chtějí se svými dětmi něco tvořit a vyrábět.

Tvoření s Barborkou

S malou Barborkou jsme rády kreativní. Rády spolu tvoříme a necháváme se unášet fantazií. Mám radost z toho, že společně strávený čas využíváme smysluplně, a že navíc nenásilnou a zábavnou formou svému dítěti pomáhám s rozvojem psychomotoriky, jemné motoriky a kreativity. Při „tvoření“ učím své dítě, že je potřeba být trpělivý a že je krásné těšit se na výsledek. Krom toho všeho se u tvoření pěkně vyřádíme.

Zkompletovala jsem si pracovní listy, kterými se můžete nechat inspirovat.

Krabice na poklady malých princezen

Válejí se vám doma prázdné krabice od bot? Přemýšlíte, co s nimi udělat? Co takhle je polepit nějakým krásným barevným papírem, popř. různě ozdobit?

Malé princezny určitě ocení nejen to, že vám budou moci pomáhat, ale také to, že si budou moci do krabic ukládat různé cennosti, poklady, pozlátka a korálky,čačinky a parádu do vlasů nebo různé obrázky či šatičky pro panenky apod.

 

Co budeme potřebovat

  • barevné papíry a balicí papír
  • nálepky 
  • malé korálky 
  • lepidlo Herkules 
  • pravítko 
  • nůžky 
  • tužka
  • popř. izolepa
Obrázek příprava krabice na poklady malých princezen
Krabice na poklady malých princezen příprava

Pracovní postup

1.

Rozložíme si papír. Doprostřed dáme krabici a podle jejího obrysu a velikosti vystřihneme jakoby kříž (viz foto). Necháme na každé straně 2 cm, aby se papír dal přehnout přes hrany krabice. Krabici zvedneme, ozdobný papír potřeme lepidlem, krabici na něj znovu položíme a obalíme ji ozdobným papírem (třeba takovým, na kterém je postavička Myšky Minnie, nebo všelijaké princezničky od Walta Disneyho).

2.

Necháme zaschnout a připravíme si ještě jeden papír (třeba nějaký barevný), který nalepíme na dno krabice.

Obrázek krabice na poklady malých princezen
Krabice na poklady malých princezen

3.

Než nám dno zaschne, můžeme krabici ozdobit podle své fantazie. Můžeme si nastříhat různě barevné papírové proužky, které přilepíme z boku na krabici. Krabici můžeme ozdobit samolepkami, nálepkami nebo korálky, které ale na krabici dobře upevníme (buď lepidlem, nebo je přelepíme izolepou).

red | 17. 01. 2013
Štítky: