Náramky a náhrdelníky z korálků pro panenky

Obrázek Náramky a náhrdelníky z korálků pro panenky

Inspirace na výrobu korálků pro panenky.

Navléká vaše malá dcerka ráda korálky? A zbožňuje oblékat, zdobit a čančat svoje panenky Barbie? Ale vy už nevíte, co pořád na její panenku kupovat za ozdůbky? Odpověď je nasnadě.

Vyrobte si se svou holčičkou pro její panenky náramky, náhrdelníky, ozdoby do vlasů a čelenky z korálků. Vytvoříte tak nejen originální šperky na panenky, ale přitom zabavíte svoje dítě, a navíc potrénujete jeho manuální zručnost.

Co budeme potřebovat

  • korálky různých barev, tvarů a velikosti
  • silon nebo provázek (popř. niť)
  • nůžky

Pracovní postup

1.

Připravte si všechny potřebné věci – korálky, nůžky, provázky (popř. silon, nitě, prostě co kdo doma má) a nachystejte si panenky.2.

Korálky roztřiďte na hromádky třeba podle barev (posílíte schopnost dítěte rozpoznávat barvy), tvarů (naučíte dítě rozpoznávat tvary – kulaté, trojhranné, srdíčkovité, šišaté apod.) a velikosti.

Obrázek náhrdelníku z korálku pro panenky
Korálky pro panenku

3.

Nechte dítě navlékat korálky, dokud ho to baví. Nebo navlékejte vy a dítě poproste, ať vám podává korálky té barvy, o kterou si řeknete.

4.

Když navléknete potřebnou délku (na náhrdelník, náramek aj.), oba konce spojte, udělejte na provázku uzel a zbývající niť odstřihněte.

5.

Výrobek je hotový a vaše malá dcerka jím může ozdobit svou oblíbenou panenku.

O seriálu Tvoření s Barborkou

S malou Barborkou jsme rády kreativní. Rády spolu tvoříme a necháváme se unášet fantazií. Mám radost z toho, že společně strávený čas využíváme smysluplně, a že navíc nenásilnou a zábavnou formou svému dítěti pomáhám s rozvojem psychomotoriky, jemné motoriky a kreativity. Při „tvoření“ učím své dítě, že je potřeba být trpělivý a že je krásné těšit se na výsledek. Krom toho všeho se u tvoření pěkně vyřádíme.

Zkompletovala jsem si pracovní listy, kterými se můžete nechat inspirovat.

red | 18. 02. 2013
Štítky: