Popelářské autíčko. Hračka pro budoucí popeláře?

Pojďme si hrát na popeláře! Popelářská autíčka, figurky popelářů, popelnice, kontejnery na tříděný odpad. Podívejte se na hračky, které zatočí s odpadky.

Popelářské auto bývá na první pohled a hlavně „počuch“ nevalné. Neláká k bližšímu kontaktu. Zároveň je to ale také něco, co je velmi atraktivní (pro děti). A zpravidla také velmi neatraktivní (pro jejich rodiče). Je to něco, s čím se setkáváme denně, ale zároveň to bez zájmu míjíme.

Popelářské autíčko pro děti je ale samozřejmě něco „zcela a diametrálně odlišeného“.

Je to hračka voňavá (nebo přinejmenším bez zápachu) a velmi lákavá. Láká k velmi blízkému kontaktu a k velmi intenzivní hře. Pojďme si nějaká ta dětská popelářská autíčka ukázat.

Vítejte ve světě dětského odpadového hospodářství!

Vybrali jsme

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Popelářská autíčka se vyrábějí většinou z plastu, ale dají se koupit i kovové nebo dřevěné popelářské vozy. Některé popelářské vozy se prodávají také ve formě stavebnice nebo modelů. Nechybí ani popelářská RC autíčka na dálkové ovládání.

Proč koupit popelářské autíčko?

Protože… Co se v mládí naučíš, to ve stáří jako když najdeš.

Opravdu?

Ne, jen pokus o vtip.

V tomto případě toto rčení snad platit nebude. Takto alespoň doufá asi každý rodič. Dítě si o tom samozřejmě myslí své a dál sní svůj velký sen „toužím se stát popelářem“.

Protože… Snad každé dítě se někdy chtělo stát popelářem. Přinejmenším kluci po tomto řemesle toužili už od malička. Představovali si, jak se vozí vzadu na popelářském autě a užívají si krásný den v ulicích čistého městečka. Města, o jehož odpadky, a tedy čistotu se starají oni sami. Naložit kontejner, vysypat popelnici, odvést na skládku, naložit kontejner na náklaďák, vysypat do popelářského vozu popelnici, odvést komunální odpad na skládku, naložit kontejner se stavební sutí, naložit kontejner s elektronickým odpadem, se starým nábytkem a vyhozenými pneumatikami, odvést to na sběrný dvůr, vysypat popelnici… a na Silvestra popřát lidem štěstí do nového roku, jak velí popelářská tradice a jak se na poctivého popeláře sluší a patří.

A k tomu ta lákavá oranžová uniforma! Oranžový mundúr svítí už zdálky. Popelář je na ulici nepřehlédnutelný.

Až později dítě zjišťuje, že ne všechno, co se třpytí, je zlato. A že ne každá profese, byť od malička vysněná, bude pro život velkou výhrou; bude dostatečně prestižní, zábavná a jen rozumě náročná.

A navíc: popelářské vesty už dávno nebývají pouze oranžové. Stále více vídám popeláře stojícího vzadu na stupátku zeleného popelářského auta v zeleném popelářském oděvu. A to už není ono. Zelená tak nějak splývá s okolím. Zelení popeláři na ulicích nerazí, neuhodí tě do očí, nejsou vidět. Na „zelené“ popeláře si děti nehrají.

Popelářská profese se mezi nepřitažlivými a neprestižními zaměstnáními řadí hned na první příčku. To je jasné.

Ale proč si na popeláře nehrát v dětském věku? To by byla škoda.

Vždyť „dětská popelařina“ může dítě názorně poučit a vzdělávat. Seznámí ho s problematikou třídění odpadu a ekologického odpadového hospodářství a v nejlepším případě ho přivede k šetrnému zacházení s věcmi denní spotřeby a vůbec k ekologickému myšlení. A to je dobrý důvod, proč klukovi koupit dětské popelářské autíčko a hrát si s nim na vyvážení odpadu v ulicích městečka postaveného z dětských kostek.

Takže je popelářské autíčko, popelnice nebo figurka popeláře hračka pro budoucí popeláře?

Čím se dítě stane v dospělosti tyto hračky pramálo ovlivní. Co ovšem ovlivnit mohou, pokud tomu rodiče trochu pomohou, je vztah dítěte k ekologii. Tyto hračky ho mohou naučit třídit odpad a chovat se k přírodě šetrně.

Pro koho jsou tyto hračky určené?

Hračka je vhodná pro:
  • kluky
Věk dítěte:
  • od 3 let
  • hračku opravdu docení od cca 5 let

Je to zábavná hračka?

Hodnocení

Pozor, každé dítě je individualita, každé při hraní preferuje něco jiného. A zrovna třeba to vaše by tuto hračku (hru) zhodnotilo úplně jinak, takový už je holt život rodiče.

Prvotní nadšení

Nadšení z nové hračky (hry). Nakolik dokáže hračka (hra) dítě nadchnout, zaujmout a pobavit.

★★★★★

Doba strávená s hračkou (hrou)

Délka hraní. Jak dlouho si dítě dokáže s hračkou (hrou) nepřetržitě hrát, na jak dlouho ho zabaví.

★★★★★

Využití hračky (hry)

Opakované hraní. Jak často se dítě k hračce (hře) vrací, když už pro něj hračka (hra) není „dost“ nová.

★★★★

Celkové hodnocení: 80%

Kolik to stojí – cena

Pořizovací cena zboží z našeho výběru se pohybuje na škále od 99 do 1529 Kč. Přičemž je potřeba vzít v úvahu, že některé produkty, zejména ty nejlevnější, mohou být zlevněné pouze dočasně v důsledku probíhající slevové akce.

V průměru pak tento produkt stojí kolem 480 Kč. Takže pro získání základní představy o ceně počítejte s podobnou částkou.

Ovšem reálně nejlepší cenu, za kterou můžete toto zboží aktuálně koupit, zjistíte jedině přímo na stránkách prodejce = u konkrétního produktu klikněte na tlačítko přejít Do obchodu.

Nejlevnější hračka

0811 popeláři

Obrázek hračky 0811 popeláři

06. 03. 2020, aktualizováno 07. 05. 2024
Štítky: