Toy story: figurky (hračky) a knížky

Podívejte se na figurky a další hračky s motivy Toy story. Seznamte se s dětskými knížkami podle filmů Příběh hraček.

První celovečerní animovaný film s názvem Toy story (Příběh hraček) měl premiéru v roce 1995. Po tomto fenomenálně úspěšném filmu následovaly v několikaletých odstupech neméně úspěšné filmy (volné pokračování) Toy story 2 a Toy story 3. A letos vstoupil do kin zatím poslední snímek ze série Příběhu hraček – Toy story 4.

Ale o jednotlivých filmech se zde rozepisovat nebudu. V tomto článku se podíváme na něco jiného. Něco, co ale k Toy story bytostně patří. Co je de facto samou podstatou těchto animáků. Podíváme se na hračky. Na hračky, které si „zahrály“ ve filmech Toy story a které známe díky Příběhu hraček. Ale které podle svého filmového předobrazu byly skutečně také vyrobené pro děti na hraní a dnes se dají koupit v hračkářstvích. A takovýchto hraček z Toy story je opravdu spousta. Není to nic neobvyklého, že jsou úspěšní kreslení hrdinové „vtěleni“ do hraček (a také dalších tu více tu méně propagačních předmětů). Na vlně slávy se loď hračkářského průmyslu vždy ráda sveze. Proto je potřeba hračky vybírat bedlivě a my si dnes některé ty z těch zdařilých ukážeme.

Vyřešením jednoduché početní úlohy zjistíme, že s figurkami a dalšími hračkami z filmů Toy story si děti hrají už bezmála čtvrt století. Možná i u vás doma se najde Buzz Rakeťák, Jessie, Rex nebo Woody. Ale pokud zatím žádnou takovou hračku nemáte a i vaše děti mají Příběh hraček rády, určitě vás bude zajímat, jaká hračka nebo knížka s motivem Toy story by jim na Vánoce nebo narozeniny mohla udělat velkou radost.

Figurky Toy Story

Nejoblíbenější hračky s motivy z Příběhu hraček jsou pochopitelně figurky. Figurky Toy story si v zásadě můžeme rozdělit podle výšky na velké a malé minifigurky (do 5 cm). Velké se prodávají většinou samostatně, kdežto menší často v baleních, která obsahují více různých postav.

Každý příběh ze série Toy story uvedl vždy několik nových postaviček. Proto v edicích Toy story 2, 3 nebo 4 najdete některé figurky nové, které v dřívějších vydáních nefigurovaly.

Figurky neslouží pouze na hraní. Své místo v nabídce mají také originální sběratelské figurky. Přesto je ale snem každého kluka a holky vlastnit figurku tzv. akční. Oblíbené jsou mluvící akční figurky. A z charakterů jasně vedou: kovboj Woody, Buzz Rakeťák, dinosaurus Rex, Pan Brambůrek, prasátko Šunčík, Pastýřka nebo Jezevčík Slinky.

Vybrali jsme

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Minifigurky Toy Story

Velké oblibě se těší také malé postavičky s výškou přibližně do pěti centimetrů. Minifigurka se vejde do dětské kapsičky, a tak si ji může dítě brát všude s sebou. Často se prodávají v baleních po více kusech, nejčastěji 10 ks. Do jednoho dárku se tak vejde kompletní sestava základních postav z Toy story.

Herní sety s figurkami Toy Story

Malé figurky jsou často také součástí větších herních setů, které kromě figurek obsahují další hračky, výbavu a příslušenství s motivy z Příběhu hraček.

Puzzle Toy story

Které dítě by rádo neskládano puzzle. A skládat puzzle se svými oblíbenými postavičkami je o to zábavnější. Puzzle Toy story se dá pořídit v několika variantách od těch nejjednodušších pro nejmenší děti s malým počtem dílků přes kombinace jako je 4v1 až po složitější puzzle se stovkami dílků.

Vybrali jsme

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Lego Toy story

I věhlasné Lego nabízí své stavebnice v provedení Toy Story. Když velmi oblíbená stavebnice spojí své síly s jednou z nejoblíbenějších animovaných pohádek všech dob, nemůže z toho vzejít nic špatného. Lego s licencí od Disney Pixar upravilo své lego minifigurky do podoby notoricky známých hrdinů Woodyho, Buzze a dalších.

Na nejoblíbenější nebo nejlevnější lego toy story se můžete podívat na srovnávači cen Heureka:

Hot wheels Toy story

A ani Hot wheels nemůže zůstat pozadu, zůstat stát jako páté kolo u vozu. S autíčkyo Hot wheels v designu Toy story se děti mohou projet na jejich Hot wheels drahách a sestavách a zaparkovat v Hot wheels garáži pro autíčka.

Na nejoblíbenější nebo nejlevnější hot wheels toy story se můžete podívat na srovnávači cen Heureka:

Společenské hry Toy story

Pokud rádi hrajete deskové a společenské hry, potěší vás tento přehled her s motivy Toy story.

Knížky Toy story

Když narazíte v knihkupectví na knížku Toy story, zpravidla jde o příběh zpracovaný podle filmové předlohy. Z čehož vyplývá, že existují 4 hlavní knihy Toy story. Kromě nich se ale můžete setkat se spoustou dalších publikací, obrazových průvodců, kreativních sešitů a poučných i zábavných knížeček, které téma Toy story nějak zpracovávají. Oficiální knížky vycházejí pod licencí Walt Disney. Děti mají tyto knihy moc rády.

Aktuální nabídka knížek Toy story v obchodech s knihami:

*affiliate link na knížku v eshopu

23. 09. 2019, aktualizováno 07. 05. 2024
Štítky: