Vkládačky a vkládací hračky pro nejmenší

Vkládat něco někam je obrovská zábava. Přinejmenším pro malinké děti, které se teprve učí ovládat své tělíčko. Vkládací hračky navíc zlepšují jemnou motoriku dítěte.

VKLDÁDAČKA

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Mluvící auto vkládačka růžové

za 849 Kč na Hračky 4kids.cz
VTech Mluvící auto vkládačka česky mluvící Interaktivní růžové autíčko je připraveno jako variabilní hračka pro děti od jednoho roku. V přední části autíčka jsou umístněny klávesy, stiskem kterých mohou děti aktivovat hudební tóny, melodie nebo také názvy tvarů. Rozličné tvary okének v autíčku umožňují dětem zkoušet vkládat připravené tvary. Ty se dají vyložit ven po otevření kufru auta. Podle zvolené aktivity se budou ozývat různé zvukové efekty. Pokud děti odpoví správně na otázku, bude autíčko reagovat blikáním. Autíčko řídí pejsek, ten se při řízení kolébá ze strany na stranu. Přednosti: napomáhá výuce barev, hudby, tvarů, počítání  vizuální stimulace zajišťují blikající barvy a světla napomáhá jazykovému rozvoji, rozšiřuje slovní zásobu rozvíjí motorické dovednosti taháním či tlačením auta podněcuje bádání v různých spojitostech tvarů, barev a melodií  zlepšuje motorický vývoj koordinace ruky s očima při mačkání kláves Funkčnost: konstrukce s dlouhou životností kryt baterií ze spodní části auta automatické vypínání šetřící baterii praktické uschování tahací šňůrky do krytu baterií Kupte dětem interaktivní mluvící autíčko! Vhodné pro děti od 12 měsíců Materiál: plast Rozměry auta: 23 x 16 x 16 cm Baterie: 2 x AA (součástí balení)
Výrobce (značka): Vtech
Do obchodu

Montessori Vkládací puzzle geometrické tvary

za 749 Kč na Hračky 4kids.cz
Montessori Vkládací puzzle geometrické tvary Dřevěná podložka s pěti různobarevnými tvary. Děti mají za úkol tvary vložit do správných výřezů. Kruh, trojúhelník, kruh, čtverec, obdélník i ovál mají svůj úchyt, za který se dětem každý tvar dobře drží. Přednosti: rozvíjí u dětí jemnou motoriku trénuje koordinaci ruka a očí Kupte dětem vkládačku Montessori! Vhodné pro děti od 2 let Materiál: dřevo Počet dílků: 5 Rozměr balení: 22 x 22 cm
Výrobce (značka): Montessorihračky
Do obchodu

Slon jumbo s vkládacími tvary

za 739 Kč na Hračky 4kids.cz
Barevný slon je tentokrát vyroben jako vkládačka. Holčičky a kluci mohou zkoušet vkládat jednotlivé tvary do správných výřezů, ty pak vypadnou ze slona jeho chobotem. Přednosti: učí poznávat barvy i tvary rozvíjí jednotlivé smysly a motorické dovednosti Kupte dětem slona Jumbo! Vhodné pro děti od 12 měsíců Materiál: plast  
Výrobce (značka): Infantino
Do obchodu

Geometrická vkládačka

za 710 Kč na Hračky 4kids.cz
Sada geometrických dílků , které jdou do sebe vkládat, je připravena pro malé děti od roku a půl. Přednosti: rozvíjí koordinaci rukou a očí vysoce kvalitní ekologická hračka bez formaldehydů, olova a těžkých prvků pro obaly se využívá recyklovaný papír hračky získaly certifikát FSC, ISO 9001 a 14001 Obsah balení: 10 částí s 5 různými tvary Dopřejte dětem kvalitní hračku značky Plan Toys! Vhodné pro děti od 18 měsíců Materiál: dřevo Rozměr tvaru: cca 5,3 x 5,3 x 5,3 cm
Výrobce (značka): Plan Toys
Do obchodu

Vkládací puzzle domací zvířátka

za 649 Kč na Hračky 4kids.cz
Zvířátka ve formě vkládačky čekají na děti od 3 let. Holčičky a kluci si mohou zkoušet vkládat zvířátka do správných výřezů ve dřevěné destičce. Pokud vloží zvířátko do správného výřezu, uslyší po zmáčknutí zvuk. Přednosti: trénuje zrakový vjem i jemnou motoriku Kupte dětem vkládačku se zvířátky! Vhodné pro děti od 12 měsíců Materiál: dřevo Rozměr desky: 28,5 x 21 x 1,5 cm Rozměr balení: 30 x 23 x 3,3 cm
Výrobce (značka): Djeco
Do obchodu

Vkládačka základní tvary

za 610 Kč na Hračky 4kids.cz
Goki Vkládačka základní tvary Dřevěná vkládačka, do které holčičky a kluci mohou zkoušet vkládat pět rozdílných tvarů, a to do správných výřezů. Pokud děti krabičku naplní, mohou odklopit víčko a tvary vysypat. Poté mohou ve hře pokračovat. Přednosti: cvičí barvy, tvary, počty, jemnou motoriku vyrobeno z kvalitního přírodního dřeva a odolné překližky použity nezávadné barvy Obsah balení : krabička s odklopným víkem, tvary Kupte dětem některou z her Goki! Vhodné pro děti od 12 měsíců Materiál: dřevo Počet tvarů: 7 ks Rozměry krabičky: 16 x 16 x 7,5 cm
Výrobce (značka): Goki
Do obchodu

Hrad s vkládacími tvary

za 589 Kč na Hračky 4kids.cz
B kids Hrad s vkládacími tvary Hrací kostka vyrobená ve formě hradu, čeká na malé šikuly od roku a půl. Holčičky a kluci si mohou stavět čtyři postavičky na hradby nebo si hrát na na jeho čtyřech bočních stranách. Najdou zde rozličné aktivity, jednou z nich je vkládání tvarů na správná místa.Pokud si hrad budou chtít přenést, snadno se jim bude držet za praktické držadlo. Přednosti: rozvíjí smyslové vnímání podporuje motoriku dítěte Kupte dětem hrad s vkládacími otvory! Vhodné pro děti od 18 měsíců Rozměr: 20 x 17 cm Materiál: plast
Výrobce (značka): B Kids
Do obchodu

Už od miminka nebo batolete si nejmenší děti rády hrají. Hraním se učí a rozvíjejí své schopnosti. Je proto důležité, aby děti již od narození byly obklopené vhodnými hračkami. A mezi takové hračky, které děti zabaví a zároveň jim pomáhají cvičit jemnou motoriku patří tzv. vkládačky.

Co je to vkládačka?

Vkládačka, to není jen jeden jediný typ hraček, ale řekněme, že je to skupina hracích pomůcek a předmětů, které slouží k podobnému účelu. Jde tedy o různorodé hračky, jejichž společným principem je to, že se dají všelijak někam vkládat nebo něčím prostrkovat. Mezi vkládačkami najdeme rozmanité skládačky, autíčka s dírkami na prostrkování kostiček, domečky s otvory, kostky s vkládací podložkou, kostky, do kterých se vkládají různě tvarované kostičky, nebo např. velké dřevěné puzzle.

Kromě posilování jemné motoriky se díky vkládacím hračkám děti snadno seznámí se základními geometrickými tvary, např. kostkou (krychlí), koulí (kuličkou), válcem (komínek), hvězdičkou, trojúhelníkem, půlkruhem (měsíček) aj. - zkrátka podle toho, jaké hrací prvky v té které hračce slouží k prostrkování nebo ke vkládání.

Vkládací hračky jsou ze své podstaty hračky interaktivní. Některé z nich proto využívají i modernější technologie a nabízejí např. zvukovou nebo světelnou odezvu: po stisknutí určitého tlačítka třeba zahrají hezkou písničku, zablikají apod. Vytvářejí tedy spousty podnětů, na které dítě reaguje. Což je moc dobře. Protože díky podnětům se nemotorný človíček stává šikovným člověkem.

Komu koupit vkládačku?

Hračka je vhodná pro:
  • kluky
  • holky
Věk dítěte:
  • cca od 6-12 měsíců v závislosti na konkrétní hračce

Je to zábavná hračka?

Hodnocení

Pozor, každé dítě je individualita, každé při hraní preferuje něco jiného. A zrovna třeba to vaše by tuto hračku (hru) zhodnotilo úplně jinak, takový už je holt život rodiče.

Prvotní nadšení

Nadšení z nové hračky (hry). Nakolik dokáže hračka (hra) dítě nadchnout, zaujmout a pobavit.

★★★★

Doba strávená s hračkou (hrou)

Délka hraní. Jak dlouho si dítě dokáže s hračkou (hrou) nepřetržitě hrát, na jak dlouho ho zabaví.

★★★★★

Využití hračky (hry)

Opakované hraní. Jak často se dítě k hračce (hře) vrací, když už pro něj hračka (hra) není „dost“ nová.

★★★★★

Celkové hodnocení: 93%

Kolik to stojí – cena

Pořizovací cena zboží z našeho výběru se pohybuje na škále od 119 do 849 Kč. Přičemž je potřeba vzít v úvahu, že některé produkty, zejména ty nejlevnější, mohou být zlevněné pouze dočasně v důsledku probíhající slevové akce.

V průměru pak tento produkt stojí kolem 330 Kč. Takže pro získání základní představy o ceně počítejte s podobnou částkou.

Ovšem reálně nejlepší cenu, za kterou můžete toto zboží aktuálně koupit, zjistíte jedině přímo na stránkách prodejce = u konkrétního produktu klikněte na tlačítko přejít Do obchodu.


06. 10. 2020, aktualizovano 15. 09. 2022 Facebook icoE-mail ico
Štítky: