Koláž z vylisovaných okvětních lístků růže

Obrázek Koláž z vylisovaných okvětních lístků růže

Vyrábíme dekorativní obrázek z okvětních lístků

Na Valentýna jsme s dcerkou dostaly krásné voňavé pugety růží, jenže po týdnu začaly růže uvadat. Nejprve jsme se je snažily udržet fit co nejdéle, ale přírodě prostě neporučíš a s růžemi jsme se musely chtě nechtě rozloučit. Přemýšlely jsme, co s nimi uděláme: vyhazovat jsme je ještě nechtěly a sušit je celé taky ne. Pak nás napadlo, že bychom si usušit mohly pouze okvětní lístky a až uschnou, že bychom si z nich mohly vyrobit něco pěkného, nejlépe nějakou koláž (nalepit je na obrázek). Pár růží jsme otrhaly (okvětních lístků mají růže opravdu hodně, takže stačí pár kusů) a okvětní lístky vložily mezi bílé papíry, které jsme založily do objemné knížky a knihami ji ještě zatížily. (Až okvětní lístky růže budeme sušit příště, budeme vědět, že těch bílých papírů musíme dát víc, knížky jsme nechtíc obarvily růžovou barvou – prostě barvivo z růžových okvětních lístků je vážně dost syté a proteklo jednou vrstvou bílého papíru.)

Když jsme okvětní lístky dobře vylisovaly (chce tomu dát čas pár dní), Barborka se na ně podívala a pak se rozhodla, že si namaluje obrázek, kam okvětní lístky růže nalepí. Nejprve si nakreslila pozadí a do popředí nalepila sušené okvětní lístky růže, takže vytvářely okvětní lístky máků. Koláž se jí opravdu moc povedla a teď zdobí lednici, takže si obrázku každý všimne a hned ho pochválí.

Můžete si vyrobit z usušených okvětních lístků úplně něco jiného, ať už je to růžový panáček, pole kytiček nebo strom obalený květy. Prostě záleží jen na vás, nápadech vašich dětí a vaší fantazii. My se chystáme ještě na pár obrázků a co Vy? Zkusíte to také?

Koláž aneb z růží jsou rázem vlčí máky
Koláž aneb z růží jsou rázem vlčí máky

Co budeme potřebovat k výrobě koláže

  • okvětní lístky růže
  • papír
  • kniha
  • lepidlo
  • pastelky
  • čtvrtka

Postup výroby koláže z usušených okvětních lístků růže

1

Otrháme okvětní lístky růže, vložíme je mezi dva čisté bílé papíry, dáme do knihy a knihu zatížíme. Po několika dnech by měly být okvětní lístky usušené.

2

Vylisované okvětní lístky nalepíme do požadovaného tvaru na předkreslený obrázek, až je koláž hotová.

 

 

Petra Přečková | 23. 02. 2016
Štítky: